Saç Ekimi

SAKAL EKİMİ

Sakal Ekimi

Sakal ekimi, saç, kaş ve bıyık ekimlerinde olduğu gibi, sakal bölgesindeki kıl kaybını gidermek için yapılan bir transplantasyon operasyonudur. Bu işlemde, ense bölgesinden alınan kökler, sakal bölgesine transfer edilerek eksiklik giderilir.

Ekim Prosedürü

Sakal ekimi, ihtiyaca göre şekillenir. Sakal bölgesindeki eksikliklerin nedenine bağlı olarak, çevredeki sakal sıklığına uygun bir ekim gerçekleştirilir. Genellikle ense bölgesinden alınan kıl kökleri tercih edilir. Eğer kişide hiç sakal çıkmamışsa ve 20 yaş üstündeyse, ekim istenen alan kişi tarafından belirlenir ve çizilir. Ekilecek toplam sakal sayısı, kişinin isteğine göre belirlenir. Sakal ekimi sonrası oluşacak görüntünün estetik ve kozmetik açıdan kişiyi rahatsız edebileceği düşüncesi bazı kişilerde endişe yaratır. Bu durumda, hastalar muhtemel sonucu önceden görmek ister ve belli bölgelere az sayıda kök nakli talep eder. Bu durumda, lokalize alana az sayıda ekim yapılır ve hasta zamanla ekilen alanın doğal göründüğünü fark eder. Genellikle ekimde, bıyık ve çene bölgesinin karşıdan görünen alanına yoğun ekim yapılırken, geri plan sakal alanına daha seyrek ekim tercih edilir. Enseden veya vücuttan alınan kökler alındığı anda ekim için belirlenen alana ekilir, böylece istenilen sakal görünümü elde edilir.

 

FUE Sakal Ekimi

Follicular Unit Extraction (FUE) sakal ekimi, modern tekniklerle saç köklerinin tek tek alınıp, sakal bölgesine transfer edildiği bir yöntemdir.

Operasyon öncesinde, FUE yöntemiyle saç kökleri mikromotor yardımıyla tek tek alınır ve alınan kökler, doğal şekillerini bozmadan ekim yapılacak bölgeye transfer edilir. Herhangi bir kesi işlemi yapılmadan gerçekleştirilen bu yöntem, daha rahat bir sakal ekimi deneyimi sunar. Ekim sırasında ise, saç köklerinin yönüne dikkat edilerek hastanın doğal bıyık çıkışına uygun bir şekilde ekim yapılır.

Operasyon sonrasında ise, herhangi bir iz kalmaz ve hastalar genellikle bu durumdan memnun kalır. Ayrıca, saç kökleri alınırken ağrı veya sızı hissedilmez. Tüm bunlar, FUE sakal ekiminin doğal ve konforlu bir güzellik yolculuğu sunmasını sağlar.

 

DHI Sakal Ekimi

Direct Hair Implantation (DHI) sakal ekimi, FUE sakal ekim yönteminin geliştirilmiş bir versiyonudur. Bu yöntemde, saçlar veya sakal kılları özel olarak tasarlanmış ince FUE iğneleriyle çıkarılır ve daha sonra sakal ekim kalemi olarak bilinen hair pen/choi iğnesine yerleştirilir. Bu iğne aracılığıyla deri altına veya istenilen bölgeye el değmeden saç ekimi yapılır.

Avantajlar ve Uygun Adaylar

DHI sakal ekimi, kalem ile doğrudan ekim yapıldığı için herhangi bir kanama olmaz ve operasyon sonrası hemen yıkama işlemine geçilebilir. Yaklaşık bir hafta içinde iyileşme süreci tamamlanır. Bu yöntem, sık saçlar, sakal ve kaş ekimi için tercih edilir.

DHI Sakal Ekimi’nin Avantajları:

  • Ömür boyu kalıcı sonuçlar
  • Cerrahi bir işlem olmaması ve dolayısıyla yara izi olmaması
  • Doğal ve mükemmel görünen sonuçlar
  • Kalem kullanımıyla daha kolay derinlik ve açı kontrolü
  • Hızlı iyileşme süreci

DHI Sakal Ekimi için Uygun Adaylar:

  • 18 yaşından büyük
  • Kısmen veya tamamen sakalsız olanlar
  • İki kulak arası ve ense bölgesi uygun olanlar

Operasyonun başarılı olması için ekim yönlerine dikkat edilmelidir ve işlemin steril bir ortamda uzmanlar tarafından yapılması gerekmektedir.

DHI ile ekilen sakallar, ilk 15 gün içinde dökülür ve yaklaşık 3 ay sonra tekrar çıkmaya başlar. 4-6 ay içinde ise istenilen uzunluğa gelir. Ancak bazı hastalarda süreç, stres, genetik faktörler veya beslenme düzeni gibi etmenlerden dolayı uzayabilir, hatta bir yılı bulabilir.

Süreç içerisinde neler var ?

Kaş Ekimi İstanbul
Hazırlık ve Planlama

Kişinin kaç adet greft ihtiyacı olduğunu planlanır, sonrasında tamamen ağrısız ve ense bölgesine uygulanan lokal anestezi yapılır

Kaş Ekimi İstanbul
Greft Alımı

Loft tekniği ile belirlenen sayıda greft alınır, yüzünüzün altın oranına göre saç ve kaş tasarımı belirlenir

Kaş Ekimi İstanbul
Ekim Süreci

Loft tekniği ile size özel tasarlanmış köklerin ekim evresi gerçekleşir

Kaş Ekimi İstanbul
Kaş Ekimi İstanbul

Hayatın Aldıklarını Geri Kazanın!

Dr. Said Sadiki
Dr. Said Sadiki

Kahve İçmeye Bekleriz

Fulya mah. Büyükdere cad. No:62 K:8 Lale İş Merkezi Şişli / İST